Újabb csillagot kapott a Honvédség parancsnoka
Ruszin-Szendi Romuluszt altábornaggyá léptette elő Áder János.
Ruszin-Szendi Romuluszt altábornaggyá léptette elő Áder János.
Sok az olyan résztvevő a programban, akit nem vettek fel valamelyik felsőoktatási intézménybe.
A harcművészek a nyolcdanos kyokushin-mestert, a karate egyik hazai atyját, a Magyar Honvédség (és a különleges rendőri erők) a támadó közelharc megalapítóját, egykori katonái a szigorú de igazságos kiképzőt gyászolják, akinek mindenki meg akart felelni. Kedden elhunyt Furkó Kálmán ezredes, aki megtanította a katonákat arra, hogy akár egy szöggel a kezükben is szembeszállhatnak az ellenséggel.
Még mindig folyik a nyomozás a szexuális visszaéléssel megvádolt alezredes ügyében.
A kiképzés hat hónapos lesz, és a tervek szerint maximum 400-an vesznek részt benne. Eleinte minimálbért kapnak az önkéntesek, de később emelkedhet a fizetés
A hadsereg nem tudott kapcsolatot létesíteni egy magyar légtérbe lépő lengyel géppel.
Egy jogász, a katonai titkosszolgálat egyik embere, az ezred parancsnoka, a honvédség parancsnoka, legkésőbb június végén pedig a miniszter is tudhatott arról, hogy az ezred parancsnokhelyettesét szexuális visszaéléssel vádolja az egyik női beosztottja. Ennek ellenére csak azután kezdődött el látványosan a honvédségen belüli rendteremtés, hogy a HVG360 nyilvánosságra hozta az ügyet. A nő hónapokig küzdött azért, hogy olyan helyre kerüljön, ahol nem az alezredes a főnöke. A botrány kirobbanása után a honvédelmi miniszter azt nyilatkozta: a zaklatással vádolt alezredesen kívül azok szerepét is vizsgálni kell, akik, bár tudtak az ügyről, nem segítettek az érintett nőnek.
A nyolcadik leggazdagabb magyar hadiipari vállalkozása sokmilliárdos céggé kerekedett.
Egy magas rangú katona ellen szexuális zaklatás ügyében indult méltatlansági eljárást szüntetett meg egyik első intézkedései egyikében Ruszin-Szendi Romulusz, a honvédség nemrég kinevezett parancsnoka. Az ügyben érintett alezredes ellen az ügyészségen tett feljelentést egy női beosztottja még januárban, miután állítása szerint a honvédségen belül senki sem segített neki. Pedig ha igaz, amit a nő állít, akkor az egyik ezrednél súlyos szexuális visszaélések maradnak büntetlenül.
A miniszterelnök másik államot, terrorszervezetet, migránsinváziót emlegetett a honvédség új parancsnokának beiktatásán, ennek ellenére nem világos, miért is lenne égető szüksége az akár belföldön is bevethető egységekre.
Magyarország 2022-ben már több mint ezermilliárd forintot költ a hadseregére. A pénz főleg haderőfejlesztésre megy, de a jelek szerint a katonák még mindig nem keresnek eleget, ugyanis a katonai pálya nem valami népszerű.
Véget ért egy gyakorlatsorozat, három nap viszik haza az ott használt eszközöket.
Az elmúlt 18 évben számtalan feladatot láttak el a magyar katonák, egy időben a kabuli repteret is üzemeltették.
Katonáink úgy fel vannak szerelve, hogy a köztársasági elnök is nyugodtan alhat.
Ha baj van, a hazánkat nekünk kell megvédeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Honvédség parancsnoksága parancsnoki beosztásának átadás-átvételi ünnepségén, szombaton az Országházban.
Múlt szerda este derült ki váratlanul, hogy Korom Ferenc vezérezredest a köztársasági elnök megbízatásának lejárta előtt felmentette parancsnoki tisztségéből.
Ezt a Magyar Honvédség parancsnokának jelölt Ruszin-Szendi Romulusz közölte a meghallgatásán.
Az előző parancsnokot, Korom Ferenc vezérezredest Áder János köztársasági elnök mentette fel korábban váratlanul.
A Magyar Honvédség parancsnokának távozása a nyilvánosság számára váratlan volt, de úgy tudjuk, már meg is találták Korom Ferenc utódját, akit hétfőn hallgat meg az Országgyűlés szakbizottsága. Közben viszont állítólag a helyettese is távozhat.
Korom Ferenc utódjáról még nem született döntés.